Polsko Niemieckie Dni Mediów

P106070231 maja – 1 czerwca w Zielonej Górze odbyły się Polsko – Niemieckie Dni Mediów. Dni Mediów to miejsce spotkań i wymiany poglądów przedstawiciele świata mediów, jak również okazja do osobistych rozmów  dziennikarzy i medioznawców z Polski i Niemiec na temat szczególnej roli i odpowiedzialności mediów za kształtowanie stosunków polsko – niemieckich.  Najważniejszym elementem spotkania było wręczenie Polsko – Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Gospodarzami tegorocznego spotkania była marszałek lubuski Anna Polak.

Polsko-niemiecki jubileusz w Zielonej Górze: od 31 maja do 1 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędą się X Polsko-Niemieckie Dni Mediów, zorganizowane przy strategicznej współpracy z tą uczelnią. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu. Informujemy, że otwarty został system rejestracji na konferencję. Do udziału zapraszamy przedstawicieli mediów i wszystkie zainteresowane osoby: www.dnimediow.org. Uroczystym elementem konferencji będzie Gala wręczenia XX Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Na rozpoczęcia oraz na zakończenie konferencji zaplanowano dwie dyskusje panelowe. Wydarzenie rozpocznie debata „Nowa polityczna rzeczywistość. Skutki dla relacji polsko-niemieckich”, która odbędzie się 31 maja o godzinie 13.00. W debacie udział wezmą Lorenz Caffier, Zastępca Premiera, Minister Spraw Wewnętrznych i Europejskich Kraju Związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, Rolf Nikel, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Andrzej Przyłębski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Federalnej Niemiec w Berlinie. Powitanie wygłoszą Ines Pohl, Redaktor Naczelna Deutsche Welle oraz Krzysztof Skowroński, Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). Na zakończenie zaplanowano debatę „Wiarygodność dziennikarska (i walka o nią)”. W dyskusji poruszona zostanie m.in. kwestia tego, jak docierać dziś do odbiorców za pomocą dziennikarskich środków przekazu, oraz jak wygląda krajobraz i krytyka mediów w Polsce i w Niemczech (co mają wspólnego i czym się różnią). Za moderację odpowiadać będzie Witold Jurasz, Prezes Zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych.

Wiecej: http://staedtepartner-stettin.org/language/pl/10-dni-mediow-polsko-niemieckich-w-zielonej-gorze/

© 2004 Polska Rada w Niemczech. All Rights Reserved. Designed By E-Daron