Zabawa bez granic – jesienny festyn polonijny 2017

P1060424 768x576Festyny to ulubione przez wiele osób imprezy plenerowe, które na stałe wpisały sie w harmonogram imprez polonijnych w Berlinie. Podczas festynów odbywają się gry, zabawy dla dzieci i dla dorosłych, konkursy, występy zespołów muzycznych no i pogaduchy w dobrej kompanii przy dobrym jedzeniu i piciu.

W słoneczna niedzielę 17 września 2017 roku w dzielnicy Reinickendorf, na pełnych uroku łąkach i polach w Lübars, odbył się jesienny festyn polonijny zorganizowany przez Polską Radę i Ambasadę RP w Berlinie. Jesienny festyn to organizowane od wielu już lat spotkanie plenerowe pod hasłem „Zabawa bez granic”, jedna z najbardziej popularnych imprez polonijnych, oferta dla ludzi w różnym wieku, przede wszystkim dla rodzin, a już zwłaszcza dla tych wielopokoleniowych.

Na przygotowanych stoiskach odbywają się prezentacje stowarzyszeń, które podczas jesiennego festynu oferowały najmłodszym uczestnikom warsztaty, zabawy i gry animacyjne.

 W trakcie trwania festynu można posłuchać muzyki polonijnych zespołów muzycznych, jak „New System” czy „Stan Zawieszenia”.

Najmłodsi uczestnicy festynu „Zabawa bez granic” także w tym roku mieli okazję, by dać upust energii podczas gry w piłkę nożną, ping ponga, badmintona czy puszczając wykonane własnoręcznie latawce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, Akademia Cyrkowa oraz dmuchany plac zabaw niewiarygodnie wręcz oblegany przez milusińskich.

Festyn obfitował w wiele innych atrakcji, które przygotowali animatorki i animatorzy ze Stowarzyszenia „PTS Oświata”, Klubu Sportowego Polonia Berlin, PTTK oddział Gorzów Wlkp. Bogaty program sportowo kulturalny przyciągnął wielu zwolenników piknikowej zabawy.

Jak zwykle największą popularnością wśród młodzieży cieszyły się konkursy sprawnościowe, artystyczne i sportowe. Zwycięzcy zawodów i konkursów otrzymali proporczyki, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk przedstawicieli władz dzielnicy.

Więcej: http://magazyn-polonia.de/

© 2004 Polska Rada w Niemczech. All Rights Reserved. Designed By E-Daron